• 15/02/2018

Tanıtım Filmi Önemi Nedir ?

Tanıtım filmi, son senelerde firma ve markaların kesinlikle kullandığı iletişim taktikleri arasında bulunuyor. Hem de bir müddet sonra, tanıtım filmi olmayan müessese veya marka kalmayacak dahi diyebiliriz. Zira tanıtım filmleri markanızı ve işinizi yalnızca hedef kitleye anlatmakta kullanılmaz, iş ortaklarınız veya diğer tüm hissedarlarınız için de kullanılabilir. Sözgelimi bir müşteri toplantısında firmanızı sözcüklerle anlatabilirsiniz. Özenle seçtiğiniz tümcelerle karşı taraf üzerinde oldukça pozitif bir tesir de bırakabilirsiniz. Peki bunu bir de video ile desteklemeye ne dersiniz? Etkili bir video izlettikten sonra yapacağınız konuşma emin olabilirsiniz ki üstünüzden bir hayli yükü kaldırır ve işinizi kolaylaştırır. Ayrı olarak müşterinizin güvenini daha kolay kazanmanızı sağlar ve pozitif bir imaj oluşturur.

Benzer vaziyet son tüketiciler açısından da geçerlidir. Bir ürün almayı düşündüğünüzü ve bu ürün ile ilgili araştırma yaptığınızı düşünün. Birkaç rakip ürün arasında seçim yapmakta zorlandığınızı düşünün. 

Hepimiz buna benzer bir vaziyetle defalarca karşılaşmışızdır. Şimdi biri hariç diğer ürünlerin resimli olsun ve özellikleri yazıyla anlatılmış olsun. Bir ürünün ise etkili bir videosu olsun. Güzel bir ses, hedef kitleye uygun bir görsel konsept ve marka ruhunu net yansıtan bir video… Seçiminiz büyük olasılıkla hem de hemen hemen netlikle videosu olan ürün olacaktır.

Bu durumlar firmalar için de geçerlidir. Aynı işi yapan iki firmadan, tanıtım filmini izlediğiniz sizi daha çok etkileyecektir. 

Tabi ki tanıtım filminin kaliteli olması ve hem sektöre hem de hedef kitleye göre projelendirilmiş olması büyük ehemmiyet arz eder. Hiçbir tecrübe ve yetkinliği bulunmayan kişilere tanıtım filminizi yaptırırsanız ortaya kötü bir netice da çıkabilir. 

Bu da yukarıdaki pozitif vaziyetleri tersine çevirmeye yeterlidir. Kalitesiz ve özensiz bir tanıtım filmi, markanız için de kötü idrak eder oluşturabilir. Bu yüzden unutmamalısınız ki tanıtım filmi tam profesyonellik gerektiren bir konudur.

Biz FLYTÜRK olarak öncelikli hedefimizi kaliteli ve özenli iş çıkarmak olarak belirliyoruz. Hazırladığımız her tanıtım filminde, alakalı ürün, firma ve markalar için katma değer oluşturuyoruz ve bunun gözlemlenebilirliğinden büyük keyif duyuyoruz.

Tanıtım Filmi Çekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tanıtım filmi çekimi, ortaya başarılı bir video çıkarılabilmesi için her mertebesinin büyük titizlikle ilerletilmesi şart olan bir konudur. Firmaların yapıları en estetik açılarla çekilmeli ve iş süreçleri efektif görüntülerle anlatılmalıdır. Bunun için tanıtım filmi çekimi esnasında firmanın personelleri giyimlerine dikkat etmeli, firmanın fiziki şartları çekim için uygun hale getirilmelidir. Tanıtım filmi için çekime gidilen bir firmada çevrenin kirli olduğunu düşünün. Bu vaziyette tanıtım filmi çekimi efektif bir şekilde ilerlemeyecektir. 

Gerçek çekimlerle yapılan bir tanıtım filminin kaliteli olması için bu konulara dikkat edilmesi gerekir. Alanlarında uzman kişilerden oluşan ekibimizle diğer konularda sistematik ve titiz bir şekilde çalışarak dünya standartlarında çekimler gerçekleştiriyoruz ve işinize değer katan tanıtım filmlerine sahip olmanızı sağlıyoruz. PORTFÖY sayfamızdan, tanıtım filmi örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Siz de üst düzey tanıtım filmi çekim hizmetlerimizden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.